assorted, etc

хорошая новость этих дней: владивостокское издательство

на региональной ярмарке признано “самым продуктивным издательским проектом” последнего года. вот, собственно, издатель – масонским жестом показывает на книжку, к которой я имел отношение:

 

вот на эту – Шела Силверстина, “Черт и Билли Лохэм”:

а в родном городе, меж тем:

…даже закаты в форме известно какой буквы. фотоэтюд Александра Городнего

у “Радуги тяготения” тем временем завелся еще один читатель. его терпеливо называют “диванным”, а я от комментариев, пожалуй, воздержусь

новый трактат д-ра Мартина Пола Ива: ‘He doesn’t talk politics any more’: Politics and Postmodernism; Morality and Metafiction; Nihilism and the Novel?

Nazwisko Pynchon wystarczy, żebym kupiła książkę bez sprawdzania, o czym jest. I nie chodzi tu wcale o owianą nutą tajemniczości legendę o tym, że nikt nie wie, jak słynny autor Tęczy grawitacji wygląda (swoją drogą jego nieobecność w mediach jest dosyć zaskakująca w czasach wszędobylskich paparazzi i modnego Instagrama). Nie jestem z tych, co zawzięcie śledzą prywatne życie ulubionych pisarzy. Gdyby Michel Houellebecq czy Jeffrey Eugenides wpadli na mnie na ulicy pewnie bym ich nawet nie poznała. Co innego Stephen King, ale mistrz grozy wyłazi z tymi swoimi okularami i uśmiechem z każdej swojej książki i miliona stron internetowych, więc jego obraz mam wypalony pod powiekami na wieki. Wracając do Pynchona, nie wygląd się liczy, nie okładka, nie plotki, a treść, bo Thomas Pynchon zawsze równa się dla mnie z kawałkiem dobrej literatury. I tak jest również tym razem.

When Joaquin Phoenix and Katherine Waterston started mumbling their way through the first scene of Inherent Vice(2014), I had such a hard time hearing them I had to turn on the subtitles. Now that I’ve seen the whole movie that way, I’m not sure I’m any better off than if I’d continued struggling to decipher their dialogue over the drone of our air conditioner.


Advertisements

Leave a comment

Filed under pyncholalia, talking animals

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.